BMB2A1000BN3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 14.977
Datasheet
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 200mA 800mOhm
BMB2A1000BN3
DigiKey Part Number
A103651TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMB2A1000BN3
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BMB2A1000BN3 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)