3613C3R3K
DigiKey Part Number
A102548TR-ND - Tape & Reel (TR)
A102548CT-ND - Cut Tape (CT)
A102548DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3613C3R3K
Description
FIXED IND 3.3UH 355MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Inductor 355 mA 800mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1812
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)