352075RJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 20.115
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 1.820
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
75 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
352075RJT
DigiKey Part Number
352075RJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
352075RJT
Description
RES SMD 75 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
352075RJT Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)