352015RJT
DigiKey Part Number
A102504TR-ND - Tape & Reel (TR)
A102504CT-ND - Cut Tape (CT)
A102504DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
352015RJT
Description
RES SMD 15 OHM 5% 1W 2512
Detailed Description
15 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
352015RJT Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)