3204X103P
DigiKey Part Number
A106080TR-ND - Tape & Reel (TR)
A106080CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3204X103P
Description
TRIMMER 10K OHM 0.1W J LEAD TOP
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3204X103P Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Manufacturer
TE Connectivity Passive Product
Number of Turns
1.0
Series
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Resistive Material
Cermet
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
10 kOhms
Termination Style
J Lead
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Size / Dimension
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Tolerance
±25%