OTX-433-HH-KF1-DS
DigiKey Part Number
OTX-433-HH-KF1-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OTX-433-HH-KF1-DS
Description
XMITTER KEYFOB 433MHZ 1 BUTTON
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transmitter 433.92MHz ASK, OOK
Category
Frequency
433.92MHz
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Applications
General Remote Control, Home Automation, RKE
Packaging
Bulk
Features
1 Button, 750 ft. Operating Distance
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V