L000941-10
DigiKey Part Number
343-L000941-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L000941-10
Description
FPC ANT, VDP, 200MM, MHF4L, 617-
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G, LTE Flat Patch MHF4L Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L000941-10 Models
Category
VSWR
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Gain
1.15dBi, 3.32dBi, 2.87dBi, 2.5dBi, 2.88dBi, 4.1dBi, 2.24dBi
Packaging
Bag
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Features
Cable - 200mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
MHF4L
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
755.5MHz, 1.955GHz, 2.332GHz, 2.593GHz, 3.55GHz, 4GHz, 4.7GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
617MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.305GHz ~ 2.36GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 3.8GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz