L000848-10
DigiKey Part Number
343-L000848-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L000848-10
Description
FPC ANT, HDP, 200MM, MHF4L, 617-
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G, LTE Flat Patch MHF4L Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L000848-10 Models
Category
Number of Bands
7
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
2.7
Packaging
Bag
Gain
6dBi, 6dBi, 6dBi, 6dBi, 6dBi, 6dBi, 6dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
RF Family/Standard
Cellular
Features
Cable - 200mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
MHF4L
Frequency (Center/Band)
755.5MHz, 1.955GHz, 2.332GHz, 2.593GHz, 3.55GHz, 4GHz, 4.7GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
617MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.305GHz ~ 2.36GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 3.8GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)