ANT-916-USP-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT-916-USP-T |
Description | RF ANT 916MHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT-916-USP-T Models |
Category | Antenna Type Chip |
Manufacturer TE Connectivity Linx | Number of Bands 1 |
Series | VSWR 2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Gain 0.3dBi |
Part Status Active | Termination Solder |
RF Family/Standard General ISM | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Height (Max) 0.100" (2.54mm) |
Frequency (Center/Band) 915MHz | Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox |
Frequency Range 904MHz ~ 928MHz | Base Product Number |