ANT-916-MHW-RPS-S
DigiKey Part Number
ANT-916-MHW-RPS-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-MHW-RPS-S
Description
RF ANT 916MHZ WHP CTR ADH 79"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Center-Fed Double RP-SMA Male Adhesive
EDA/CAD Models
ANT-916-MHW-RPS-S Models
Gain
5.4dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 2m
Termination
RP-SMA Male
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.433" (138.00mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Frequency Range
816MHz ~ 1.016GHz