ANT-868-PW-RA
DigiKey Part Number
ANT-868-PW-RA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-PW-RA
Description
RF ANT 868MHZ WHIP TILT SCREW-MT
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Tilt Screw-Mount Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-868-PW-RA Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Gain
4dBi
Termination
Screw-Mount
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
3.898" (99.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Frequency Range
780MHz ~ 960MHz