ANT-868-CW-RH-SMA
DigiKey Part Number
ANT-868-CW-RH-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-CW-RH-SMA
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Gain
-1.5dBi
Termination
SMA Male
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
2.008" (51.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Frequency Range
855MHz ~ 880MHz