ANT-433-MHW-SMA-S
DigiKey Part Number
ANT-433-MHW-SMA-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-MHW-SMA-S
Description
RF ANT 433MHZ WHP CTR ADH 79"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Center-Fed Double SMA Male Adhesive
EDA/CAD Models
ANT-433-MHW-SMA-S Models
Category
Number of Bands
1
VSWR
1.9
Series
Gain
1.2dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 2m
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.709" (145.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
413MHz ~ 453MHz