ANT-433-CW-RAH-SMA
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-RAH-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-RAH-SMA
Description
RF ANT 433MHZ WHIP RA SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-RAH-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
VSWR
1.9
Packaging
Bag
Gain
-5dBi
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
1.850" (47.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Frequency Range
425MHz ~ 440MHz