ANT-315-CW-RH-SMA
DigiKey Part Number
ANT-315-CW-RH-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-315-CW-RH-SMA
Description
RF ANT 315MHZ WHIP STR SMA MALE
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Termination
SMA Male
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Connector Mount
RF Family/Standard
General ISM
Height (Max)
2.008" (51.00mm)
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency (Center/Band)
315MHz
Base Product Number
Frequency Range
310MHz ~ 320MHz