ANT-2.4-CPA
DigiKey Part Number
343-ANT-2.4-CPA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-CPA
Description
RF ANT 2.4GHZ PATCH ISM 20X20
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.15.4, Bluetooth, ISM, Wi-Fi Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.4-CPA Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
2.7
Series
Return Loss
-6.9dB
Packaging
Tray
Gain
5.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
8 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
0.200" (4.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz