TRA9023NP
DigiKey Part Number
TRA9023NP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRA9023NP
Description
RF ANT 915MHZ DOME NMO CONN MT
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, GSM, WLAN Dome NMO Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity
VSWR
2
Series
Gain
3dB
Packaging
Bulk
Power - Max
100 W
Part Status
Active
Termination
NMO
RF Family/Standard
Bluetooth, Cellular, WiFi
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
2.750" (69.85mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
Bluetooth, GSM, WLAN
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz