Image for YACT26JF11SA000000 is not available
YACT26JF11SA000000
DigiKey Part Number
YACT26JF11SA000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT26JF11SA000000
Description
STRAIGHT PLUG
Customer Reference
Detailed Description
11 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Color
Olive Drab
Connector Type
Features
Coupling Nut
Number of Positions
11
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Shell Size - Insert
19-11
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C