SLC4-H30-031
DigiKey Part Number
17-SLC4-H30-031-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLC4-H30-031
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand
Category
Protective Height
310mm
Number of Beams
16
Operating Range
0 ~ 12.0m
Protection
Hand
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Detection Capability
30mm
Voltage - Supply
24VDC