SLC4-F14-076
DigiKey Part Number
17-SLC4-F14-076-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLC4-F14-076
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger
Category
Protective Height
760mm
Number of Beams
75
Operating Range
0 ~ 6.0m
Protection
Finger
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Detection Capability
14mm
Voltage - Supply
24VDC