SLC2-H30-026
DigiKey Part Number
17-SLC2-H30-026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLC2-H30-026
Description
LIGHT CURTAIN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand
Category
Protective Height
260mm
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Number of Beams
13
Packaging
Box
Operating Range
0 ~ 12.0m
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Protection
Hand
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Detection Capability
30mm
Voltage - Supply
24VDC