A9CCA-1005F
DigiKey Part Number
A9CCA-1005F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A9CCA-1005F
Description
FLEX CABLE - AFG10A/AF10/AFG10A
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle with Latch to Receptacle with Latch 5.00" (127.00mm)
Category
Length
5.00" (127.00mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)