YFF31HC2A105MT000N
DigiKey Part Number
445-16151-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16151-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16151-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF31HC2A105MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 100V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Feed Through Capacitor 100V 6 A 5mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF31HC2A105MT000N Models
Category
Current
6 A
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
40dB @ 800kHz ~ 2GHz
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
1 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated
100V