YFF15SC1H221MT000N
DigiKey Part Number
445-16128-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16128-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16128-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF15SC1H221MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 220PF 20% 50V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF Feed Through Capacitor 50V 1 A 300mOhm 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF15SC1H221MT000N Models
Category
Current
1 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insertion Loss
30dB @ 800MHz ~ 6GHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
220 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated
50V