YFF15PC1V224MT000N
DigiKey Part Number
445-YFF15PC1V224MT000NTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-YFF15PC1V224MT000NCT-ND - Cut Tape (CT)
445-YFF15PC1V224MT000NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF15PC1V224MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 0.22UF 20% 35V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF Feed Through Capacitor 35V 2 A 45mOhm 0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
2 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
45mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insertion Loss
40dB @ 4MHz ~ 2GHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
0.22 µF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Voltage - Rated
35V