VLS6045EX-6R8M-H
DigiKey Part Number
445-VLS6045EX-6R8M-HTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLS6045EX-6R8M-HCT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLS6045EX-6R8M-HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-6R8M-H
Description
FIXED IND 6.8UH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS6045EX-6R8M-H Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Shielding
Shielded
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Drum Core, Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Tolerance
±20%