VLS4012CX-220M-1
DigiKey Part Number
445-VLS4012CX-220M-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLS4012CX-220M-1CT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLS4012CX-220M-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS4012CX-220M-1
Description
FIXED IND 22UH 910MA 617 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 910 mA 617mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS4012CX-220M-1 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
630mA
DC Resistance (DCR)
617mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)