VLF504015MT-100M-CA
DigiKey Part Number
445-17207-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-17207-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF504015MT-100M-CA
Description
FIXED IND 10UH 1.58A 140 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.58 A 140mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLF504015MT-100M-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)