VLF403210MT-1R0N-CA
DigiKey Part Number
445-17120-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-17120-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF403210MT-1R0N-CA
Description
FIXED IND 1UH 3.44A 32 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.44 A 32mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLF403210MT-1R0N-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.23A
DC Resistance (DCR)
32mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)