NLV32T-2R7J-EFD
DigiKey Part Number
445-16583-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16583-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16583-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-2R7J-EFD
Description
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.1 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 290 mA 1.1Ohm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLV32T-2R7J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
70MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)