NLV32T-221J-PF
DigiKey Part Number
445-1531-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1531-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1531-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-221J-PF
Description
FIXED IND 220UH 50MA 21 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 50 mA 21Ohm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLV32T-221J-PF Models
Category
DC Resistance (DCR)
21Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
7MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)