NLCV32T-470K-PF
DigiKey Part Number
445-1542-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1542-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1542-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-470K-PF
Description
FIXED IND 47UH 180MA 2.132 OHM
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 180 mA 2.132Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLCV32T-470K-PF Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.132Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
14MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)