NL453232T-821J-PF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 611
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
820 µH Unshielded Wirewound Inductor 30 mA 35Ohm Max 1812 (4532 Metric)
NL453232T-821J-PF
DigiKey Part Number
445-6444-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL453232T-821J-PF
Description
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NL453232T-821J-PF Models
Category
DC Resistance (DCR)
35Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.5MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1812
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)