MAF0603GWY301AT000
DigiKey Part Number
445-MAF0603GWY301AT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MAF0603GWY301AT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MAF0603GWY301AT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF0603GWY301AT000
Description
FERRITE BEAD 38 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 Ohms @ 300 Ohms 1 Audio Line Ferrite Bead 140mA 1.5Ohm
Category
Current Rating (Max)
140mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Audio Line
Height (Max)
0.012" (0.30mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 300 Ohms