KLZ2012PHR220WTD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KLZ2012PHR220WTD25 |
Description | FIXED IND 22UH 220MA 1.625 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Multilayer Inductor 220 mA 1.625Ohm Max 0805 (2012 Metric) Soft Termination |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KLZ2012PHR220WTD25 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.625Ohm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 2 MHz |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Current - Saturation (Isat) 100mA | Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm) |