KLZ2012PHR220WTD25
DigiKey Part Number
445-174995-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174995-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174995-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KLZ2012PHR220WTD25
Description
FIXED IND 22UH 220MA 1.625 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Multilayer Inductor 220 mA 1.625Ohm Max 0805 (2012 Metric) Soft Termination
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KLZ2012PHR220WTD25 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.625Ohm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Type
Multilayer
Features
Soft Termination
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
100mA
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)