KLZ2012MHR4R7WTD25
DigiKey Part Number
445-174994-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174994-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174994-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KLZ2012MHR4R7WTD25
Description
FIXED IND 4.7UH 500MA 390 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 500 mA 390mOhm 0805 (2012 Metric) Soft Termination
EDA/CAD Models
KLZ2012MHR4R7WTD25 Models
DC Resistance (DCR)
390mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
180mA
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)