KLZ2012MHR4R7WTD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KLZ2012MHR4R7WTD25 |
Description | FIXED IND 4.7UH 500MA 390 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 500 mA 390mOhm 0805 (2012 Metric) Soft Termination |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KLZ2012MHR4R7WTD25 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 390mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 2 MHz |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Current - Saturation (Isat) 180mA | Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm) |