KLZ2012MHR470WTD25
DigiKey Part Number
445-174996-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174996-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174996-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KLZ2012MHR470WTD25
Description
FIXED IND 47UH 170MA 4.81 OHM
Detailed Description
47 µH Shielded Multilayer Inductor 170 mA 4.81Ohm Max 0805 (2012 Metric) Soft Termination
EDA/CAD Models
KLZ2012MHR470WTD25 Models
DC Resistance (DCR)
4.81Ohm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
50mA
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)