KLZ2012AHR2R2WTD25
DigiKey Part Number
445-174993-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174993-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174993-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KLZ2012AHR2R2WTD25
Description
FIXED IND 2.2UH 650MA 195 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Multilayer Inductor 650 mA 195mOhm 0805 (2012 Metric) Soft Termination
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KLZ2012AHR2R2WTD25 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
195mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Type
Multilayer
Features
Soft Termination
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
210mA
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)