KLZ2012AHR1R0WTD25
DigiKey Part Number
445-174992-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174992-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174992-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KLZ2012AHR1R0WTD25
Description
FIXED IND 1UH 900MA 130 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Multilayer Inductor 900 mA 130mOhm 0805 (2012 Metric) Soft Termination
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KLZ2012AHR1R0WTD25 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
130mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Type
Multilayer
Features
Soft Termination
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
280mA
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)