FK18C0G1H470JN006 is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 2.551
Datasheet
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FK18C0G1H470JN006
DigiKey Part Number
FK18C0G1H470JN006-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK18C0G1H470JN006
Description
CAP CER 47PF 50V C0G RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FK18C0G1H470JN006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)