FA14X7S2A334KRU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 3.434
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S Radial
FA14X7S2A334KRU06
DigiKey Part Number
FA14X7S2A334KRU06-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA14X7S2A334KRU06
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7S RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA14X7S2A334KRU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)