CKCM25X8R1H222M060AL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CKCM25X8R1H222M060AL |
Description | CAP ARRAY 2200PF 50V X8R 0504 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200pF Isolated Capacitor 2 Array 50 V X8R 0504 (1410 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CKCM25X8R1H222M060AL Models |
Category | Number of Capacitors 2 |
Manufacturer TDK | Circuit Type Isolated |
Series | Temperature Coefficient X8R |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Capacitance 2200pF | Package / Case 0504 (1410 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 0405 (1012 Metric) |
Voltage - Rated 50 V | Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm) |
Dielectric Material Ceramic | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |