CK45-B3DD471KYNNA
DigiKey Part Number
445-181694-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK45-B3DD471KYNNA
Description
CAP CER 470PF 2KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CK45-B3DD471KYNNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)