CGJ5L3X7S2A155K160AA
DigiKey Part Number
445-9214-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9214-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9214-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5L3X7S2A155K160AA
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7S 1206
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ5L3X7S2A155K160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)