CGJ5H4X7R2H222K115AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 27.278
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 970
Datasheet
2200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CGJ5H4X7R2H222K115AA
DigiKey Part Number
445-9208-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9208-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5H4X7R2H222K115AA
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGJ5H4X7R2H222K115AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)