CGJ5H2C0G2A103J115AA
DigiKey Part Number
445-9255-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9255-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5H2C0G2A103J115AA
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G 1206
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ5H2C0G2A103J115AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)