CGAEA2X7R1E473M030BA
DigiKey Part Number
445-180365-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180365-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180365-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGAEA2X7R1E473M030BA
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0204
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0204 (0510 Metric)
EDA/CAD Models
CGAEA2X7R1E473M030BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)