CGA8L3C0G2E223J160KA
DigiKey Part Number
445-7896-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7896-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7896-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8L3C0G2E223J160KA
Description
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8L3C0G2E223J160KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)